Haber

Cumhurbaşkanı Koca Mukaddes Emanetler Sergisini Ziyaret Etti

Kartepe Belediye Başkan Vekili M.Mustafa Kocaman, Sultan-ı Ramazan-ı Şerif’in 11. ayı münasebetiyle Kartepe’de açılan Mukaddes Emanetler standını ziyaret etti.

Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Ramazan ayının 11. Ayı münasebetiyle Kent Meydanı’ndaki Kartepe Sanat Evi’nde açılışı yapılan Mukaddes Emanetler Standı büyük ilgi görüyor. 150 kutsal emanetin bulunduğu stant 10 Nisan’da kapılarını açtı.

Kartepe Belediyesi Başkan Vekili M.Mustafa Kocaman, AK Parti İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, İlçe Müftüsü Nuri Bayraktutan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim yöneticileri Kartepe Sanat Evi’nde açılan Mukaddes Emanetler Standını ziyaret etti. Koleksiyoner Güvenç ve Hülya Taşer, stantta sergilenen kutsal emanetler hakkında bilgi verdi.

Kartepe Belediyesi Başsavcısı M.Mustafa Kocaman, 10 Nisan’da kapılarını açan Mukaddes Emanetler Standı ile ilgili, “Kartepe Sanat Evimizde maneviyatımıza dokunan çok anlamlı bir sergiyi ziyaret ettik. Ramazan-ı Şerif’in manevi ikliminde; İçinde 150 kutsal emanet bulunan “Hadim-ül Haremeyn” hepimizin yüreğine dokundu ve hepimizde derin duygular uyandırdı. 14 ve 17 Nisan tarihlerinde “Sakal-ı Şerif” ile taçlandırılan sergimizde “Kabe Örtüsü” gibi emanetlerin orijinallerinin yanı sıra replikaları da yer alıyor. Yoğun ilgileri için tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

karakopruhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu